Konferencja podsumowująca projekt Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół województwa małopolskiego.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. Cyfrowa Szkoła 2020 – oczekiwania a rzeczywistość, organizowanej w ramach projektu LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego, realizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2015 r. w Krakowie, w Muzeum Armii Krajowej przy ulicy Wita Stwosza 12, a jej początek zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Konferencja stanowić będzie kompleksowy przegląd zagadnień transformacji tradycyjnej szkoły w „szkołę cyfrową”, wykorzystującą w codziennej praktyce dydaktycznej różnorodne narzędzia i treści cyfrowe. Zaprezentowane w niej zostaną także możliwości finansowania projektów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół subregionu tarnowskiego.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną:

• możliwości finansowania projektów cyfrowej szkoły w woj. małopolskim
    w perspektywie 2015-2020 (Dariusz Styrna, dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego)
  • kluczowe efekty projektu systemowego „Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół woj. małopolskiego” w kontekście doskonalenia kompetencji cyfrowych nauczycieli w regionie (Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”)
  • Twarde i miękkie uwarunkowania realizacji projektów „Cyfrowej Szkoły” w gimnazjach i szkołach podstawowych (Anna Wesołowska, dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego i Wychowania, Ministerstwo Edukacji Narodowej; Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu)
  • Inspiracje i dobre wzory dla samorządowych projektów Cyfrowej Szkoły (Andrzej Grzybowski, dyrektor ds. rozwoju sektora edukacyjnego INTEL TECHNOLOGY Poland; Dariusz Andrzejewski, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni; Jędrzej  Chmielewski, zastępca dyrektora ds. rynku edukacyjnego w Polkomtel Sp. z o.o.)

Konferencja w Krakowie jest elementem projektu „Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół województwa małopolskiego“.

Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej www.ldc.edu.pl

Będziemy zobowiązani za potwierdzenie udziału każdej z osób drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze spotkaniem, proszę o kontakt z p. Marcinem Mechlą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )  tel.: 509 120 944

Program konferencji w Krakowie