Konferencja regionalna LDC - Nowy Sącz

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w konferencji regionalnej pt. Dydaktyka Epoki Smartfona – jak skutecznie upowszechnić technologie cyfrowe w szkole, organizowanej w ramach projektu LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego, realizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Konferencja odbędzie się 19 października 2015r. w Nowym Sączu, w Miasteczku Multimedialnym przy ulicy Myśliwskiej 2, a jej początek zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Konferencja stanowić będzie kompleksowy przegląd zagadnień transformacji tradycyjnej szkoły w „szkołę cyfrową”, wykorzystującą w codziennej praktyce dydaktycznej różnorodne narzędzia i treści cyfrowe.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną:

- założenia działań na rzecz kontynuacji rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”, planowane do realizacji w latach 2015-2016 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (Zdzisław Nowakowski, sekretarz Rady Informatyzacji przy MEN)

- nowoczesne metody dydaktyki cyfrowej w przedmiotach nieinformatycznych oraz metoda edukacji cyfrowej nauczycieli (Krzysztof Grynienko, Belmonto Ltd.)

- strategiczne podejście do transformacji szkoły w nowoczesną placówkę edukacyjną wykorzystującą narzędzia dydaktyki cyfrowej (Dr Krzysztof Głuc, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Spółki Sądeckie Wodociągi, adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu - National- Louis University w Nowym Sączu)

Całości programu dopełnią indywidualne konsultacje oraz przegląd nowych technologii cyfrowych na usługach dydaktyki (Andrzej Grzybowski, dyrektor ds. Edukacji Intel Technology Poland).

Konferencja w Nowym Sączu jest elementem projektu „Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół województwa małopolskiego“

Będziemy zobowiązani za potwierdzenie udziału każdej z osób drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze spotkaniem, proszę o kontakt z p. Marcinem Mechlą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) tel.: 509 120 944

Krzysztof Głomb

Prezes Zarządu

Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”

Program konferencji w Nowym Sączu.