Drugi EDUKAMP2015

Od 17 do 21 sierpnia w miejscowości Piwniczna-Zdrój odbył się drugi Edukamp2015 w ramach projektu LDC - Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego. Na warsztatach trwających pięć dni, 15 nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z naszego województwa doskonaliło swoje umiejętności w zakresie wykorzystania TIK w pracy dydaktycznej.

Narzędziownia, która była pierwszym elementem blisko tygodniowego szkolenia, pozwoliła uczestnikom poszerzyć horyzonty w kwestii wykorzystania darmowego oprogramowania w pracy z uczniami. Nauczyciele byli zaskoczeni ilością ciekawych aplikacji edukacyjnych dostępnych zupełnie za darmo. Podobnie jak i na pierwszym Edukampie zasady grywalizacji przedstawione podczas warsztatu zostały przetestowane na uczestnikach, podczas gry terenowej opartej na zasadach geocaching-u. W następnych dniach Krzysztof Grynienko oraz Łukasz Srokowski wspólnie z nauczycielami biorącymi udział w warsztatach próbowali wypracować model działania w jaki sposób „mądrze” cyfryzować współczesna szkołę. W trakcie szkolenia prowadzonego w formule interaktywnego warsztatu nauczyciele nawzajem oceniali swoje pomysły, by później je dopracować w pracy grupowej. W trakcie warsztatów nie zabrakło czasu na indywidualne konsultacje dotyczące projektów edukacyjnych wykorzystujących narzędzia cyfrowe. Mimo iż pozostało już tylko tydzień wakacji, pozytywnie nastrojeni czekamy na 1 września i owoce naszej pracy warsztatowej.