Konferencja regionalna LDC

Dnia 19 czerwca 2015 roku, w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyła się Konferencja regionalna, organizowana w ramach projektu Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół województwa małopolskiego. Spotkanie z nauczycielami oraz dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozpoczęła Bogumiła Porębska, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tarnowa ds. Edukacji  oraz  Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

Uczestnicy konferencji, mogli poznać fakty i mity dotyczące cyfrowej szkoły o których opowiedział Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Dr Łukasz Srokowski z Fabryki Przyszłości w Tarnowie opowiedział jak skutecznie uczyć w czasach Facebooka oraz narzędzi Google, zaś o konieczności posiadania szybkiego Internetu w każdej szkole zapewniał nas Dr inż. Krzysztof Kurowski z Poznańskiego Centrum Komputerowo Sieciowego. W dalszej części konferencji Andrzej Grzybowski z firmy Intel Technology Poland przybliżył aktualnie dostępne technologie cyfrowe możliwe do wykorzystania w nowoczesnych szkołach, zaś Dariusz Andrzejewski, Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni nakreślił perspektywy zmian w szkołach konieczne aby TIK stał się codzienną praktyką edukacyjną. Konferencje podsumował Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Tematy poruszane podczas spotkania były kontynuowane w trakcie lunchu, który odbył się na zakończenie konferencji.