LDC na Śląskim Kongresie Oświaty

Na Śląskim Kongresie Oświaty opowiadaliśmy o Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej. Trenerzy przekonywali uczestników spotkania do zastosowania "Metody Fabrycznej" w procesie dydaktycznym. Około 80 osób mogło się przekonać jak w Małopolsce, w unikalny sposób szkolimy nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Na przykładach zaczerpniętych z naszego projektu mogliśmy zaprezentować, jak nowe technologie zaprzęgnąć do pracy w szkole i w jak sposób dobrze z nimi współpracować, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Audytorium podzielone na 19 zespołów świetnie się bawiło w grę-quiz, w oparciu o Plickers z wykorzystaniem kodów QR. Uczestnicy spotkania mogli się również przekonać o tym, że umiejętnie wykorzystany Facebook może być świetna platforma komunikacyjna, pomiędzy nauczycielem i uczniem. Jesteśmy przekonani że nasza wizyta na Śląsku zaowocuję dalsza współpracą pomiędzy województwami.