Ruszyły szkolenia dla nauczycieli

Dnia 14 marca wystartowały pierwsze zajęcia organizowane w ramach LDC. W cyklu 32 szkoleń weźmie udział 72 małopolskich nauczycieli, uczących przedmiotów takich jak matematyka, geografia, język polski oraz język angielski.

Szkolenia w niewielkich grupach odbywać będą się przez najbliższe dwa i pół tygodnia. W ich trakcie, nauczyciele zapoznają się bliżej z Technikami Informacyjno-komunikacyjnymi (TIK) oraz nowoczesnymi metodami dydaktycznymi jak np. odwrócona klasa, gamifikacja czy metoda projektowa.

Wiedza zdobyta podczas szkole nie tyko podnosi indywidualne kompetencje nauczyciela, ale przede wszystkim wpływa bezpośrednio na jakości oferty dydaktycznej oraz skuteczność w przekazywaniu wiedzy.